Szanowni Państwo, wszystkie sprawy hodowlane prosimy kierować bezpośrednio do wiceprzewodniczącej da. hodowlanych na adres mailowy sprawy.hodowlane@zkwp-opole.pl

  • Flaga
  • Flaga

ZKwP Oddział w Opolu tel. +48 (77) 456 44 76   fax +48 (77) 453 72 86 biuro@zkwp-opole.pl | sprawy.hodowlane@zkwp-opole.pl

Wystawy organizowane w 2020

Sędziowie wystawy. Obsada sędziowska: Opole – Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych – 02-03.05.2020

02.05.2020 (sobota) Grupy FCI: 3, 4, 5, 8, 9
03.05.2020 (niedziel) Grupy FCI: 1, 2, 6, 7, 10
Rasy nieuznane przez FCI

02.05.2020

GRUPA 3 FCI

Sędzia

Krystyna Opara
Polska

Bulterier
Bulterier miniaturowy


Sędzia

Beata Kujawska
Polska

Airedale Terrier
Australian Silky Terrier
Bedlington Terrier
Foksterier krótkowłosy
Foksterier szorstkowłosy
Jack Russell Terrier
Kerry Blue Terrier
Manchester Terrier
Parson Russel Terrier
Terier irlandzki
Terier walijski


Sędzia

Andrzej Kazimierski
Polska

American Staffordshire Terrier
Cairn Terrier
Niemiecki terier myśliwski
Skye Terrier
Terier brazylijski
Czeski terier


Sędzia

Alexander Shishkin
Białoruś

English Toy Terrier
Sealyham Terrier
Terier szkocki
West Highland White Terrier
Yorkshire Terrier


Sędzia

Dorota Witkowska
Polska

Border Terrier
Irish Soft Coated Wheaten Terrier
Norfolk Terier
Norwich Terier
Staffordshire Terrier
Terier australijski


GRUPA 4 FCI

Sędzia

Orit Nevo
Izrael

Jamnik długowłosy standardowy
Jamnik krótkowłosy standardowy
Jamnik szorstkowłosy króliczy
Jamnik szorstkowłosy miniaturowy
Jamnik długowłosy króliczy
Jamnik długowłosy miniaturowy
Jamnik krótkowłosy króliczy
Jamnik krótkowłosy miniaturowy
Jamnik szorstkowłosy standardowy


GRUPA 5 FCI

Sędzia

Augustin Ionescu
Rumunia

Akita amerykańska
Alaskan Malamute
Shiba
Szpic miniaturowy (Pomeranian)
Pozostałe


Sędzia

Gabriela Ridarčíková
Słowacja

Akita japońska
Basenji
Karelski pies na niedźwiedzie
Łajka rosyjsko-europejska
Łajka zachodniosyberyjska
Nagi pies meksykański (wszystkie wielkości)
Nagi pies peruwiański (wszystkie wielkości)
Finnish Lapponian Dog
Szpic mały biały
Szpic mały kolorowy współczesny
Szpic średni biały
Szpic średni kolorowy współczesny
Szpic wilczy


Sędzia

...

Chow Chow
Cirneco Dell Etna
Eurasier
Pies faraona
Samoyed
Shikoku
Siberian Husky
Szpic duży kolorowy
Thai Ridgeback Dog


GRUPA 8 FCI

Sędzia

Jadwiga Konkiel
Polska

Curly Coated Retriever
Cocker Spaniel Angielski
Hiszpański pies dowodny
Lagotto Romagnolo
Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Płochacz niemiecki
Portugalski pies dowodny
Springer Spaniel Angielski
Springer Spaniel Walijski
Sussex Spaniel
Pozostałe


Sędzia

Jeff Horswell
Wielka Brytania

Barbet
Clumber Spaniel
Cocker Spaniel Amerykański
Flat Coated Retriever
Golden Retriever
Irlandzki spaniel dowodny


Sędzia

Inga Sill
Estonia

Labrador Retriever


GRUPA 9 FCI

Sędzia

Tino Pehar
Chorwacja

Cavalier King Charles Spaniel
King Charles Spaniel
Spaniel kontynentalny miniaturowy - Papillon
Spaniel kontynentalny miniaturowy - Phalene


Sędzia

Nemanja Jovanović
Serbia

Chihuahua długowłosy
Chihuahua krótkowłosy
Spaniel tybetański
Terier tybetański


Sędzia

Janusz Opara
Polska

Buldog francuski
Brabantczyk
Gryfonik belgijski
Gryfonik brukselski


Sędzia

Igor Vyguzov
Rosja

Boston Terrier Mops


Sędzia

Galina Zhuk
Białoruś

Chiński grzywacz
Lhasa Apso
Rosyjski Toy długowłosy
Shih Tzu


Sędzia

Heidi Kirschbichler
Austria

Bichon Frise
Bolończyk
Chin japoński
Coton de Tulear
Hawańczyk
Lwi piesek
Maltańczyk


Sędzia

...

Pekińczyk
Pudel duży (biały, brązowy, czarny)
Pudel duży (srebrny, płowy)
Pudel miniaturowy (srebrny, płowy)
Pudel miniaturowy (biały, brązowy, czarny)
Pudel średni (biały, brązowy, czarny)
Pudel średni (srebrny, płowy)
Pudel toy


MŁODY PREZENTER

Sędzia

Krystyna Opara
Polska

03.05.2020


GRUPA 1 FCI

Sędzia

Gabriela Ridarčíková
Słowacja

Bearded Collie
Bouvier des Flandres
Czuwacz słowacki
Polski Owczarek Nizinny
Puli biały
Puli kolorowy
Pumi
Schapendoes
Welsh Corgi Cardigan
Welsh Corgi Pemborke
Pozostałe


Sędzia

Igor Vyguzov
Rosja

Czechosłowacki Wilczak
Ciobanesk Romanesc Mioritik
Maremmano-Abruzzese
Owczarek australijski Kelpie
Owczarek francuski - Beauceron
Owczarek francuski - Briard
Owczarek holenderski krótkowłosy
Owczarek z Majorki krótkowłosy
Schipperke


Sędzia

Anna Dominiak
Polska

Australian Cattle Dog
Owczarek szetlandzki
Owczarek szkocki długowłosy
Owczarek szkocki krótkowłosy


Sędzia

...

Border Collie
Owczarek Australijski (typ amerykański)
Owczarek belgijski - Groenendael
Owczarek belgijski - Laekenois
Owczarek belgijski - Malinois
Owczarek belgijski - Tervueren


Sędzia

Iwona Giczela
Polska

Biały Owczarek Szwajcarski
Owczarek staroangielski - Bobtail
Polski Owczarek Podhalański


Sędzia

Waldemar Kosmalski
Polska

Owczarek niemiecki długowłosy
Owczarek niemiecki krótkowłosy


GRUPA 2 FCI

Sędzia

Heidi Kirschbichler
Austria

Berneński Pies Pasterski


Sędzia

Augustin Ionescu
Ruminia

Landseer
Pirenejski Pies Górski
Shar Pei


Sędzia

Bispo Pedro Ivo
Portugalia

Broholmer
Buldog angielski
Dog argentyński
Dog z Majorki
Duży szwajcarski pies pasterski
Kangal
Mastif hiszpański
Pinczer małpi
Presa Canario
Tornjak
Tosa


Sędzia

Beata Badura
Polska

Bokser
Bulmastif
Dog niemiecki (błękitny)
Dog niemiecki (czarny, arlekin)
Dog niemiecki (żółty)


Sędzia

...

Bernardyn długowłosy
Bernardyn krótkowłosy
Dogue de Bordeaux
Entlebucher
Hovawart
Leonberger
Mastif angielski
Mastif tybetański
Rottweiler


Sędzia

Brigit Bishoff
Niemcy

Sznaucer miniaturowy biały
Sznaucer miniaturowy czarno-srebrny
Sznaucer miniaturowy czarny
Sznaucer miniaturowy pieprz i sól
Sznaucer olbrzym czarny
Sznaucer olbrzym pieprz i sól
Sznaucer średni czarny
Sznaucer średni pieprz i sól


Sędzia

Janusz Opara
Polska

Cane Corso Italiano
Czarny terier rosyjski
Nowofundland
Pinczer miniaturowy
Pinczer średni


Sędzia

Krystyna Opara
Polska

Fila Brasileiro
Owczarek kaukaski
Owczarek środkowoazjatycki
Pozostałe


GRUPA 6 FCI

Sędzia

Dorota Witkowska
Polska

Alpejski gończy krótkonożny
Dalmatyńczyk
Gończy polski
Ogar polski
Posokowiec bawarski
Posokowiec hanowerski
Pozostałe


Sędzia

Orit Nevo
Izrael

Basset Hound
Beagle
Gończy słowacki
Petit Basset Griffon Vendeen
Porcelaine
Rhodesian Ridgeback


GRUPA 7 FCI

Sędzia

Jadwiga Konkiel
Polska

Braque d'Auvergne
Mały Münsterländer
Pointer
Seter angielski
Seter irlandzki
Seter irlandzki czerwono-biały
Seter szkocki - Gordon
Wyżeł czeski szorstkowłosy - Fousek
Wyżeł niemiecki krótkowłosy
Wyżeł niemiecki szorstkowłosy
Wyżeł weimarski długowłosy
Wyżeł weimarski krótkowłosy
Wyżeł węgierski krótkowłosy
Wyżeł włoski krótkowłosy
Pozostałe


GRUPA 10 FCI

Sędzia

Alexander Shishkin
Białoruś

Chart afrykański - Azawakh
Chart perski - Saluki
Chart polski
Chart rosyjski - Borzoi
Chart hiszpański
Chart szkocki
Chart węgierski
Grayhound
Wilczarz irlandzki


Sędzia

Inga Sill
Estonia

Charcik włoski
Chart afgański
Chart angielski - Whippet
Slougi


RASY NIEUZNANE

Sędzia

Krystyna Opara
Polska

American Hairless Terrier
Amerykański owczarek miniaturowy
Biewer Yorkshire Terrier a la pom pon
Boerboel
Buldog kontynentalny
Łajka jakucka
Moskiewski pies stróżujący
Patterdale terrier
Polski Spaniel Myśliwski
Rosyjska Bolonka kolorowa
Pozostałe


MŁODY PREZENTER

Sędzia

Anna Malczewska
Polska


SĘDZIA REZERWOWY

Sędzia

Galina Zhuk
Białoruś


Obsada sędziowska może ulec zmianie z powodów niezależnych od organizatorów!



Powrót do wystawy


ZKwP Oddział w Opolu
biuro@zkwp-opole.pl

tel. +48 (77) 456 44 76
fax +48 (77) 453 72 86

Wszelkie prawa zastrzeżone dla ZKwP Oddział Opole. Copyright © 2020