Biuro
Oddział
Hodowle
Szczenięta
Reproduktory
Szkolenia
*
  WystawyZarządKOMUNIKATYRegulaminyKynologia*
 

 

Historia Oddziału


OPOLE

  
          Oddział w Opolu jest jednym z najstarszych w Polsce. Powstał w 1956 roku i początkowo, przez kilka lat, działał można powiedzieć wspólnie z założonym wcześniej w tym mieście Polskim Związkiem Łowieckim.

          Pierwszym przewodniczącym Oddziału, w latach 1956-1965, był Zygmunt OKNIŃSKI, następnie Henryk WÓJCIK. W latach 1969-1978 przewodniczył Oddziałowi Jan RZYTKA, a kolejno, w latach 1978-1982 Edward ZYMEK, po nim od roku 1982 do roku 1986 Kazimierz GAJECKI. W roku 1986 zastąpił go Tadeusz HALSKI, który Przewodniczącym naszego Oddziału był do roku 1990. W roku 1990 Prezesem został wybrany Stanisław FIRLIK, który na tym stanowisku piastował urząd do roku 2008. W lutym 2008 na stanowisko Przewodniczącego Oddziału Opole został wybrany Grzegorz WERON, który do dziś piastuje swoją funkcję.

          Nasz Oddział obecnie jest prężnie działającą placówką, dobrze zorganizowaną. Wystawy organizowane przez Opolski Związek Kynologiczny są cenione zarówno przez Władze Miasta Opola, przez sędziów, jak i hodowców, o czym świadczy co rok przybywająca ilość zgłoszeń.

          Uchwałą Rady Miasta Opola, z dnia 30 grudnia 2010 roku, nadano Związkowi Kynologicznemu w Polsce - Oddział Opole, odznakę za Zasługi dla Miasta Opola. 

          Oddział Opolski zrzesza wielu członków i ich psy, a hodowle znane są nie tylko w kraju, ale i za granicą! Mamy szczególne zasługi w hodowli polskich ras psów, takich jak: Gończy polski oraz Polski Owczarek Podhalański. Ponadto słyniemy z bardzo dobrego poziomu hodowli innych ras, z czego jesteśmy bardzo dumni!
 

**

Archiwalne dokumenty i zdjęcia


/
Kliknij na miniaturę, by zobaczyć powiększenie/


 
 

 

© ZKwP Opole
Contakt ZKwP OpoleHOme